NEOVA Sigorta’dan ‘Tekâfül Sigortacılığı’ Semineri

Akademi 09.05.2019, 02:05
50
NEOVA Sigorta’dan ‘Tekâfül Sigortacılığı’ Semineri

Trakya Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Topluluğu’nun düzenlediği, “Tekâfül Sigortacılığı Hakkında Her Şey” seminerine NEOVA Sigorta İç Denetim Başkanı ve Katılım Sigortacılığı Derneği Genel Sekreteri Dr. Yunus Emre Gürbüz katıldı.

Edirne’deki Trakya Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Topluluğu öğrencileri tarafından 29 Nisan’da bir seminer düzenlendi. Tekâfül sigortacılığının masaya yatırıldığı seminere Neova Sigorta İç Denetim Başkanı ve Katılım Sigortacılığı Derneği Genel Sekreteri Dr. Yunus Emre Gürbüz katıldı. Gürbüz, öğrencileri bu konuda bilgilendirdi. Seminerin açılış konuşmasını da Genç Acenteler Platformu Başkanı Abdulcelil Alkış yaptı.

-Staj imkânı hakkında bilgi verdi

Gürbüz yaptığı konuşmada Tekâfülün izahından, Dünyada ve Türkiye’de Tekâfül Sigortacılığı Sisteminden, Tekâfül Sigortacılığında Pencere Sistemlerinden, Ticari Sigorta ile Tekâfül Sigortacılığının aralarındaki farklarından, Bakiye İadesi ve Katılım Sigortacılığının güncel Sektör Payları ve Üretim Payı gibi konulardan bahsetti. Sunum sonunda öğrencilerin staj imkânları başta olmak üzere merak edilen sorular cevaplandı. Ardından Gürbüz’e Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Tülay Demiralay tarafından bir teşekkür plaketi verildi. Demiralay, yaptığı konuşmada, “Bugün burada bizler hem okul yönetimimiz, hem de öğrenci topluluğumuz olarak sigorta şirketlerinin üst yöneticilerini ve öğrencileri bir araya getirerek, kurumlar arası ortaklaşa hareket edilmesinde ev sahipliğini yapmaktan mutluyuz. Bu konuda bizleri destekleyen Dr. Yunus Emre Gürbüz’e ve Neova Sigorta ailesine teşekkürler” dedi.

Daha sonra Trakya Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Topluluğu Başkanı Mikail İlhan, Gürbüz’e programa olan iştiraki ve bu organizasyonun gerçekleşmesinde yardım ve öncülüğü için bir Teşekkür Belgesi takdim etti.

Kaynak: Sigorta Medya

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner7
Günün Anketi Tümü
Katılım Finans 27. Sayısını Değerlendirin!
Katılım Finans 27. Sayısını Değerlendirin!
banner9

Gelişmelerden Haberdar Olun

@