2021 Yılının İlk Çeyreğinde Sektör Lideri Bereket Emeklilik

Bereket Emeklilik, 2021 yılının ilk çeyreğinde enflasyon üzerindeki fon getirisi ile sektör birincisi oldu.

Bölgesel Ekonomi 14.04.2021, 12:39 03.05.2021, 12:34
2021 Yılının İlk Çeyreğinde Sektör Lideri Bereket Emeklilik

2019 yılında %33,52’lik getiri oranı ile yılı lider olarak kapatan Bereket Emeklilik, 2020 yılında sergilemiş olduğu yüksek fon performansıyla sektördeki konumunu güçlendirirken 2021 yılının ilk çeyreğinde enflasyon üzerindeki fon getirisi ile sektör birincisi oldu.

2021 yılına güçlü bir başlangıç yaptıklarını ifade eden Bereket Emeklilik Genel Müdürü Mahmut Güngör; salgın dönemi ile birlikte tasarruf etmeninin öneminin anlaşıldığını, kişilerin BES’teki tasarruflarını korumayı seçtiklerini, fon getirilerinin olumlu seyretmesi ile birlikte BES’in zor zamanların güvenilir ve yüksek getirili tasarruf aracı olduğunu bu süreçte ispatladığını belirtti.

Bereket Emeklilik olarak pandemi sürecinde dijital dönüşüme ağırlık vererek dijital mecralarda gerçekleştirdikleri yenilikler ile kullanıcı deneyimini uluslararası standartlara taşıdıklarını belirten Güngör; müşterilerinin beklentilerine ve yatırım tercihine uygun sadece 3 adımda birikim yapmalarına olanak sağlayan mobil uygulamaları da destekleyen online BES uygulamasını hayata geçirdiklerini ifade etti. “Hayatınızın B Planı Şimdi Bir Tık Uzağınızda” mottosuyla faizsiz emeklilik yatırım fonlarını müşterilerle buluşturduklarını söyleyen Güngör, dijitalleşme odağında özelleştirilmiş ürünler ile müşterilerine hizmet sunmaya devam ettiklerini belirtti.

2019 yılında başlattıkları dijital dönüşüm projesi ile müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak uygulamalarla aralıksız gelişimlerini sürdürdüklerini değinen Güngör, BİP uygulaması üzerinden sigorta ve bireysel emeklilik satın alma hizmetini müşterilerine sunarak sektörde bir ilke daha imza attıklarını söyledi.

Yenilikçi ve dinamik yapısıyla öne çıkan Bereket Sigorta BİP kanalı üzerinden müşteriler Konut ve DASK sigortası satın alınabilmekte, katılım esaslı emeklilik yatırım fonları ile birikim yapmak adına bireysel emeklilik sözleşmesine sahip olabilmekte ve diğer ürünler ile ilgili teklif alabilmektelerdir. Bununla birlikte müşteriler tek tıkla kendilerine en yakın acente ve servis bilgilerine ulaşarak adres tarifi alabilmektedirler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@