BES'te 18 Yaş Altı Segment En Hızlı Büyüyenlerden Olacak

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, "Bireysel Emeklilik Sistemi'nde özellikle 18 yaş altı segment en hızlı büyüyecek gruplardan biri olacak ve biz de bu segmentin en iddialı birkaç oyuncusundan biri olmayı hedefliyoruz" dedi.

Bölgesel Ekonomi 21.10.2021, 09:37 01.11.2021, 14:35
BES'te 18 Yaş Altı Segment En Hızlı Büyüyenlerden Olacak

BES'e 18 yaş altındakilerin katılmasına imkân tanıyan düzenlemelerle birlikte, sektörde yeni bir hareketlilik başladı. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, düzenlemenin ardından kısa bir zaman geçmesine rağmen 18 yaş altı segmentte iyi üretim yapan şirketlerden biri olduklarını, şimdiden bu alanda yaklaşık yüzde 10 civarı pazar payı aldıklarını söyledi. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, "Bireysel Emeklilik Sistemi'nde özellikle 18 yaş altı segment en hızlı büyüyecek gruplardan biri olacak ve biz de bu segmentin en iddialı birkaç oyuncusundan biri olmayı hedefliyoruz" dedi. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, "Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) verilerine bakıldığında 18 yaş altındaki 58 bin civarı çocuğun Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) dahil olduğu görülüyor. Detaylara baktığımızda da 10 yaş altındaki çocuklar için düzenlenen sözleşme adetleri, 18 yaş altındaki tüm sözleşme adetlerinin yüzde 70'ini oluşturuyor" şeklinde konuştu.

"EN İYİ PRİM ÜRETENLERDENİZ" 

Bireysel Emeklilik Sistemi'ndeki 18 yaş altı kategorisinde de Katılım Emeklilik'in iddialı olduğunu ve çok iyi bir başlangıç yaptığını belirten Ayhan Sincek, şöyle devam etti: "18 yaş altı için hazırladığımız Erken BES planımıza yoğun ilgi var. Sunduğumuz avantajların da önemli etkisi oldu ve Katılım Emeklilik olarak bu segmentte iyi üretim yapan şirketlerinden biri olduk. Şu ana kadar BES'e dahil edilen 58.000 çocuğun yüzde 10'unu sisteme biz dahil ettik. Bu hareketliliğin toplam fon büyüklüğüne katkısı da olumlu oluyor. Bu kategorideki sözleşmelerin fon büyüklüğü 52 milyon lirayı bulurken, katılımcı hesaplarına yatırılmaya başlanan devlet katkısı ise 3 milyon lirayı aştı" dedi. Ayhan Sincek sözlerini "Tüm bunlar kartopu etkisiyle artan bir eğilimi gösteriyor. Bu katkıların da etkisiyle yıl sonunda Bireysel Emeklilik Sistemi'ndeki toplam fon büyüklüğünün 200 milyar liraya ulaşabileceğini öngörüyoruz. Önümüzdeki günlerde bu ilginin kayda değer bir seviyeye yükseleceği görülüyor" diyerek sonlandırdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@