Katılım bankaları, istihdam oluşturan alanları tercih ediyor

TKBB web TV’de iki haftada bir gerçekleştirilen canlı yayın programının beşinci konuğu Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku’ydu. TKBB’nin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından...

17 Nisan 2017, 21:47
Katılım bankaları, istihdam oluşturan alanları tercih ediyor
TKBB web TV’de iki haftada bir gerçekleştirilen canlı yayın programının beşinci konuğu Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku’ydu.

TKBB’nin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından da izlenebilen programda katılım bankalarının bilinmeyen yönleri masaya yatırıldı. Soruları yanıtlayan Melikşah Utku, katılım bankalarının istihdam imkânlarıyla ilgili, “Katılım bankaları hâlâ Türkiye’de hızlı bir büyüme ivmesi sürecinde ve bu çerçeveden baktığımızda istihdam açısından giderek bir artış sağlıyor. Yani sektör kendi içerisinde istihdam oluşturuyor. Ayrıca bunların dışında da katılım bankaları topluma katkı sağlayan yatırım veya sosyal sorumluluk kapsamında müşterileriyle daha çok istihdam oluşturan alanlarda çalışmayı tercih ediyor. Karşısına iki alternatif çıkan katılım bankaları istihdam oluşturan firmalarla çalışmayı ön planda tutuyor.” açıklamalarında bulundu.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@