9. Küresel İslami Mikrofinans Forumu Lahor’da Düzenlenecek

Küresel Ekonomi 16.11.2019, 15:09
7
9. Küresel İslami Mikrofinans Forumu Lahor’da Düzenlenecek

“Yoksullukla Mücadele İçin Kurumsal Gelişim Yoluyla Finansal İnklüzyon” teması altında 9th Global Islamic Microfinance Forum Pakistan’da gerçekleştirilecek

9th Global Islamic Microfinance Forum (GIMF) “Etkililik ve Finansal İnklüzyonun İspatı” başlığı altında 11-13 Aralık 2019 tarihinde Pakistan/Lahorda gerçekleştirilecek. Bu forumun amacı yoksullukla mücadele için yeni yollar oluşturabilecek yenilikçi finansal inklüzyon stratejilerini keşfetmek ve bunları tartışmaktır. Bu etkinlik, Islamic Corporation for the Development of the Private Sector (ICD) sponsorluğunda AlHuda CIBE ve Akhuwat kurumları tarafından düzenlenmektedir. ICD özel sektörün kalkınmasına yönelik çok yönlü ve önde gelen İslami finansal kurumlardan biridir.

Bu prestijli etkinliğe 20’den fazla ülke katılacak ve 25’e yakın uluslararası konuşmacı etkinlikte konuşma yapacak. Konuşmacılar, çoğunlukla endüstri liderleri ve uzmanlardan oluşmaktadır. Bu etkinlik, sektör oyuncularının ortak platforma katılmasına ve endüstri geliştirme ağını gerçek ve yenilikçi yollarla güçlendirmelerine yardımcı olmaktadır.

Etkinlik, takip eden iki günde, 12-13 Aralık 2019 tarihlerinde, “İslami Mikro ve Tarım Finansmanı İşletme ve Uygulamaları” başlıklı etkinlik sonrası çalıştay ile devam edecek. Bu çalıştay, çeşitli benzeri konuları da kapsayacaktır.

Kaynak: Zawya

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner7
Günün Anketi Tümü
Katılım Finans 26. Sayısını Değerlendirin!
Katılım Finans 26. Sayısını Değerlendirin!
banner9

Gelişmelerden Haberdar Olun

@