Albaraka Garaj 6. dönem mezunlarını verdi

Albaraka Türk Startup Hızlandırma Merkezi Albaraka Garaj 6. dönem mezunlarını verdi. 7. dönem ön hızlandırma ve hızlandırma programına hazırlanan Albaraka Garaj, işine güvenen tüm girişimcileri ilan edilecek yeni çağrı döneminde başvuru yapmaya davet ediyor. Konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Emeç, Albaraka Türk’ün, yenilikçi vizyonuyla hayata bütüncül bir değer vadeden girişimlerin arkasında durduğunu belirtti.

Bölgesel Ekonomi 01.08.2023, 13:26
Albaraka Garaj 6. dönem mezunlarını verdi

Albaraka Türk Startup Hızlandırma Merkezi Albaraka Garaj 6. dönem mezunlarını verdi. Bankadan yapılan açıklamaya göre, katılım bankacılığı alanında dünyanın ilk startup hızlandırma merkezi Albaraka Garaj, hızlandırma programına dahil olan girişimlere hibe, mentorlk, eğitim ve ofis desteği sunuyor.

Banka stratejik hedeflerine uygunluk, ekip tecrübesi, girişimin pazarı ve olgunluk seviyesi gibi pek çok kriter ile değerlendirmeye tabi tutulan 14 girişim ile ön hızlandırma sürecini tamamlayarak, hızlandırma programına alınan 7 girişimin mezuniyetini kutlayan Albaraka Garaj, süreç içerisinde girişimlerle iş birlikleri, ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş eğitim paketleri, mentorluklar, hibe, network, API ve ofis desteği gibi imkanlar sunmayı sürdürüyor.

Startup yaşam döngüsü boyunca yönlendirme sunmayı hedefleyen Albaraka Garaj; Albaraka Türk çatısı altında AlbarakaTech Global, Albaraka API, APY Ventures, Albaraka Portföy Yönetimi, Insha Ventures gibi güçlü bir finansal ekosistemle girişimcilere destek olurken; tüm bunların yanı sıra Amazon Web Services, Microsoft, Hubspot, Notion, Twilio gibi global araçları da girişimlerin kullanımına sunmasıyla dikkati çekiyor.

Albaraka Türk, inovasyon kültürünü yaygınlaştırmayı ve fikrine güvenen girişimleri dünyaya kazandırmayı sürdürecek.

Albaraka Garaj hızlandırma programından bu yıl mezun olan girişimler ise öne çıkan yönleriyle şu şekilde;

CatchPad, Işık ve ses bildirimli kablosuz Pad’ler ve mobil uygulaması ile insanları harekete geçmeye teşvik eden, oyunlaştırılmış interaktif aktiviteler yardımıyla fiziksel ve zihinsel gelişimi destekleyen yeni nesil aktivite platformu; Coredinat ise yapay zeka desteği ve konum doğrulama ile satış performansını ölçülebilir seviyelerde artıran ve firmaların satış faaliyetlerinin maksimum verimlilikle yönetilmesini sağlayan yeni nesil satış personeli takip yazılımı.

Egaranti de, Tüketicilerin garanti süreçlerini tek bir ekran üzerinden kontrol edebilmeleri, firmaların ise satış sonrası hizmetlerini hızlandırmaları ve müşteri memnuniyetini arttırmaları için bulut tabanlı çözümler sunan bir web uygulaması; Helorobo, e-ticaret sitelerine entegre olarak ürün seçme aşamasından ödemeye kadar tüm süreçleri Whatsapp, Instagram DM ve Facebook Messenger gibi popüler kanallar içerisinde kullanıcı dostu sosyal medya ticaret platformu.

Oniki.net, yapay zeka destekli B2B matchmaking özelliğiyle -hem çevrimiçi hem de fiziksel- etkinliğe katılan katılımcıların, etkileşimini ve katılımcı deneyimini artıran yeni nesil hibrit event teknolojisi. Postuby, Mikro işletmelerin sosyal medya içerikleri oluşturma ve paylaşma problemini ortadan kaldıran yapay zeka destekli pratik bir sosyal medya içerik üretim platformu; TalentoSound, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, disleksi, otizm ve öğrenme güçlükleri gibi rahatsızlıklara sahip çocuklara, kişiye özel hazırlanan dinletilerin kemik iletimli kulaklık yardımıyla sunulduğu alternatif bir terapi yöntemi.

7. dönem ön hızlandırma ve hızlandırma programına hazırlanan Albaraka Garaj, işine güvenen tüm girişimcileri ilan edilecek yeni çağrı döneminde başvuru yapmaya davet ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Emeç, Albaraka Türk’ün, yenilikçi vizyonuyla hayata bütüncül bir değer vadeden girişimlerin arkasında durduğunu belirtti.

Emeç, şunları kaydetti:

'Türkiye başta olmak üzere dünyamıza dair yeniliklerin öncüsü olmak ve en büyük destekçisi konumunu teşkil etmek, Albaraka’nın yenilenen vizyon, misyon ve değerlerinin de en önemli hususlarından biridir. Her geçen gün değişimin hızının arttığını fazlasıyla hissediyor, biz insanların ve dünyamızın dinamik ihtiyaçlarını da aynı ölçüde gözlemliyoruz.

Bu değişken ve sürekli bir uyumu gerektiren gidişata ayak uyduracak çözümleri desteklemeyi sürdüreceğiz. Girişimler ve girişimciler başta olmak üzere finansal yenilik ekosistemi bu yönüyle bizler için derin bir anlam taşıyor. Bu yıl, 7 girişimimizi mezun ederek 6. dönemi geride bıraktık. Mezun olan girişimlerimize başarıları diliyor, heyecanlarından ve cesaretlerinden dolayı girişimcilerimizi tebrik ediyorum.'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@