Albaraka Türk, yenilenen vizyon, misyon ve değerleri ile yeni işveren markası BİRİZ'i duyurdu

Albaraka Türk Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Malek Temsah, "Albaraka Türk, Türkiye’nin ilk katılım bankası olması nedeniyle sektörde hemen her yeniliğin öncüsü olmayı kendisine görev edinmiş bir kurum" dedi

Bölgesel Ekonomi 11.07.2023, 14:21
Albaraka Türk, yenilenen vizyon, misyon ve değerleri ile yeni işveren markası BİRİZ'i duyurdu

Albaraka Türk, Türkiye genelindeki tüm çalışanların canlı yayınla takip ettiği Birlikteyiz programında stratejik hedefleri doğrultusunda yenilenen vizyon, misyon ve değerleriyle birlikte yeni işveren markasını duyurdu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, ilk gösterim ve panellerin ardından Albaraka Türk Kültür Elçileri Ödül Töreni'yle birlikte Satış Performans Ödül Töreni de düzenlendi. Günün kapanışı ise açık hava sinemasıyla yapıldı.

Albaraka Türk’ün tüm çalışanlarını kapsayan işveren marka söylemi ise Bir'iz olarak duyuruldu. Açıklamaya göre, bankanın yeni işveren markası “BİRİZ” şirketin insan merkezli yenilikçi ve kapsayıcı gücünü vurguluyor.

VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER YENİLENDİ

Bu arada, Albaraka Türk, yeni vizyonunu finansal hizmetleri en iyi müşteri deneyimiyle sunarak katılım finansın güvenilir, yenilikçi, dijital öncüsü olmak ve sürdürülebilir karlı bir büyümeyi sağlamak ifadeleriyle açıkladı.

Yeni misyonunu ise katılım finans ilkelerine ve ahlaki değerlere uygun bir şekilde, toplumun finansal ihtiyaçlarını müşteri merkezli bir yaklaşımla karşılamak, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek çözüm odaklı bir şekilde tüm paydaşlara yüksek değer sağlamak olarak belirledi.

Kurumsal Değerler başlığı altında ise güvenilirlik, iş birliği, yenilikçilik ve çeviklik, kalkınma, müşteri ve çözüm odaklılık kavramlarını topladı.

İki büyük lansmanın akabinde Kültür Elçileri Ödül Töreni düzenlendi. İnisiyatif, Toplumsal Sorumluluk, Müşteri Odaklılık, Katılım İlkeleri, Çözüm Odaklılık, Dijital Öncülük, Kârlılık, İş birliği, Güvenilirlik, Liderlik, Yenilikçilik, Aidiyet olmak üzere 12 kategori altında toplanan kültürel değerler doğrultusunda örnek davranışlarda bulunan çalışanların ödüllendirilmesiyle gerçekleşti.

'YENİLENEN VİZYON, MİSYON VE DEĞERLERİMİZLE BİRLİKTE YENİ DÖNEMİ BAŞARILARLA DOLDURMAYA HAZIRIZ'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Malek Temsah, Albaraka Türk, Türkiye’nin ilk katılım bankası olması nedeniyle sektörde hemen her yeniliğin öncüsü olmayı kendisine görev edinmiş bir kurum olduğunu belirtti.

Temsah, 'Bu bağlamda, her yönüyle kurumumuz dahilinde nakış nakış dokuduğumuz yeni açılımlarımıza büyük değer atfediyor ve ilklerin bankası olmaya kararlılıkla devam ediyoruz. Köklü bir geçmişi uhdesinde diri tutan kurumumuzda özellikle genç çalışma arkadaşlarımızla zamana uygun yeni tanımlamalar getirmeye gayret gösteriyoruz.' ifadelerini kullandı.

Temsah, yenilenen vizyon, misyon ve değerleriyle birlikte yeni bir dönemi başarılarla doldurmaya hazır olduklarının altını çizdi.

Albaraka Türk Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Emeç ise 'Yeni vizyon, misyon ve değerlerimiz, bankamızın odaklanmak, büyüme ve geliştirmek istediği stratejik alanlarla oldukça yakından ilgili.' değerlendirmesinde bulundu.

Emeç, şunları kaydetti:

'Tabana yayılan büyümemize ek olarak mevcut müşterilerimizle olan ilişkilerimizi sağlıklı bir şekilde kuvvetlendirmeyi ve bankamızın son dönemdeki finansal başarısını daha da artırmayı hedefliyoruz. Yenilikçi ve dijital çözümler hem yeni dönem manifestomuzda hem de bankamızın stratejik hedeflerinde yüksek önem derecesiyle yer alıyor. Tabii tüm bu stratejik hedefler ve öncelikler uygulamayla ve onu uygulayacak insanlar ile anlamlı. Stratejik öneme sahip odaklandığımız alanlar için farklı departmanlardan çalışma arkadaşlarımızı bir araya getirerek sinerjimizi artıracak ve dönüşüm yolculuğumuzda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.'

Albaraka Türk Finans ve İnsan Kıymetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Çakmak da işveren markalarının çalışma arkadaşlarına duyurmaktan büyük bir mutluluk ve heyecan duyduklarını, uzun yıllara dayanan sektör deneyiminin yanı sıra kurucularının, bankayı dayandırdıkları hassasiyet ve değerler önlerine ışık tutacak bir anlam barındırdığını belirtti.

Kültür elçileri ödül programı ile ilgili açıklamalarda bulunan Albaraka Türk Genel Müdür Başyardımcısı Turgut Simitcioğlu ise, 'Albaraka’da bir insan bir şeyi isteyerek ona emek verdiği zaman Albaraka o insanın önünü açar.' açıklamasında bulundu.

Simitcioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Vizyonumuzu, misyonumuzu, değerlerimizi, kültürümüzü benimsemiş tüm Albaraka çalışanlarının ulaşamayacağı hedef yoktur. Her şirketin bir hikâyesi vardır. Şimdi yeni bir hikâye oluşturuyoruz. Çalışanlarımızın ve ortaklarımızın refah seviyesini artırmak için yeni hedefler koyuyoruz. Amacımız, kültürümüz ve değerlerimizin ışığında kendimizi geliştirmektir. Kültürümüzü ve değerlerimizi benimseyen her Albarakalı bizim için bir kültür elçisidir.'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@