AlbarakaTech Global, "Türkiye'nin En İyi İşverenleri" listesinde

Albaraka Türk’ün teknoloji şirketi AlbarakaTech Global’in çalışan deneyimi ödüllendirildi.

Bölgesel Ekonomi 04.04.2022, 09:58
AlbarakaTech Global, "Türkiye'nin En İyi İşverenleri" listesinde

AlbarakaTech Global, küresel araştırma kurumu Great Place to Work (GPTW) tarafından yapılan değerlendirmede, 'Türkiye’nin En İyi İşverenleri' listesinde yer almayı başardı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Albaraka Türk’ün teknoloji şirketi AlbarakaTech Global’in çalışan deneyimi ödüllendirildi.

GPTW tarafından yapılan değerlendirme sonucu faaliyete başladığı ilk yılında 'Great Place to Work' sertifikası almayı başaran AlbarakaTech, 'Türkiye’nin En İyi İşverenleri' listesine girmeye hak kazandı.

Dünyanın önde gelen bağımsız araştırma programlarından biri olarak kabul edilen Great Place to Work, şirketlerin çalışan deneyimini ve insan kaynakları süreçlerini güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu başlıkları altında değerlendiriyor.

Finans sektörüne yönelik bilgi teknolojileri hizmetleri sunan AlbarakaTech Global ise 233 çalışanıyla katılım sağladığı ilk araştırmada '100-249 Çalışana Sahip Şirketler' kategorisinde 'Türkiye’nin En İyi İşverenleri' arasına girdi.

- 'Oyunun kurallarını değiştirmek için yola çıktık'

Açıklamada görüşlerine yer verilen AlbarakaTech Global Genel Müdürü Ali Tuğlu, oyunun kurallarını değiştirme iddiasıyla çıktıkları bu yolda Albaraka Türk’ün 35 yılı aşan tecrübesinin yansımalarını bünyelerinde barındırdıklarını belirterek, şunları kaydetti:

'Bu uzun tecrübe ve birikim AlbarakaTech Global’in yenilikçi bakış açısı ile birleşerek bir yandan hızlı bir şekilde büyürken bir yandan da iş yeri kültürümüzü geliştirmemizi sağladı. Bu kültür çerçevesinde geliştirdiğimiz stratejiler doğru adımları atmamıza yardımcı oldu. Nihayetinde Great Place to Work gibi kabul görmüş ve küresel ölçekte etkisi olan bir programa ilk katılımımızda En İyi İşverenler arasına girmiş olmak bu stratejilerin bir ödülü oldu.'

İş yeri kültürlerinin temelinde insana ve çalışana verdikleri değer olduğunu vurgulayan Tuğlu, 'Bu anlamda ilk yılımızda, şirketimizin temelini oluşturan ekip arkadaşlarımıza doğru kariyer planlaması, hakları ve çalışma koşulları kurmak bizim için önemliydi. Attığımız adımların ve hayata geçirdiğimiz uygulamaların ne kadar isabetli ve verimli olduğu da çalışma arkadaşlarımız tarafından tescillenmiş oldu.' ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@