Depremden etkilenen iş dünyası için önemli toplantı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (MTSO) Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş, Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) temsilcilerinin katılımlarıyla depremde etkilenen iş dünyasının ekonomik hayatının idamesini temin edebilmek adına istişare toplantısı düzenlendi.

Bölgesel Ekonomi 10.04.2023, 10:08 10.04.2023, 10:41
Depremden etkilenen iş dünyası için önemli toplantı

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş, depremde etkilenen iş dünyasının ekonomik hayatının idamesini temin edebilmek için odaklandıklarını söyledi.

Malatya TSO üyelerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıya Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş, Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar, Halk Bankası Kobi Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay, Ziraat Bankası Kredi Tahsis ve Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Şükrü Taşçı, Vakıflar Bankası Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Kadir Karataş, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili İlker Sırtkaya, Kamu bankalarının bölge ve şube müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 6 Şubat’taki depremlerde Malatya’nın büyük hasar aldığını belirterek, “Bu şehirlerden iş dünyası olarak gitmek istemiyor şehirlerimizde var olmayı istiyoruz. Depremlerde etkilenen şehirlerdeki milliyetçilik kavramının önemli olduğunu görüyoruz, insanlarımız bu şehirleri terk etmedikleri sürece bu şehirler var olacak ve şehirlerin gelişmesi büyümesi bu insanlarla olacak.” dedi.

"ÖZELLİKLE FİNANSMANA ERİŞİM VE VERGİLENDİRME NOKTASINDA BEKLENTİLER VAR"

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş ise depremde etkilenen iş dünyasının ekonomik hayatının idamesini temin edebilmek için odaklandıklarını belirterek, “Dün Hatay’da, akşam Osmaniye’ye geçtik, sabah Kahramanmaraş’taydık, şimdi buradayız. Hatay dümdüz olmuş bir şehir, Hatay öyle iken bu tarafa geldiğimizde yaklaşık 400-500 kilo metrelik bir alanda deprem yıkıma neden oldu. Bizler bugün neler yapabiliriz sanayi ticaret odamızın üyeleri açısından bir an önce toparlanıp ekonomik hayatlarının idamesi için ne yapabiliriz bir şu an ona odaklanmış durumdayız. Daha önce Kahramanmaraş ve Hatay’da toplantılar yaptık. Başkanım toplantısı öncesi belirtti özellikle finansmana erişim ve vergilendirme noktasında beklentilerin olduğunu söyledi. Konular hakkında imkanlar çerçevesinde elimizden gelenleri yaparak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Notlarımızı alıyoruz sizlerin sorun ve önerilerini dinleyip değerlendireceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@