Kuveyt Türk, 6. kez 'Türkiye’nin En İyi İşverenleri' listesinde

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Great Place to Work Enstitüsü Türkiye tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023” listesine üst üste altıncı kez girmeyi başardı.

Bölgesel Ekonomi 12.05.2023, 10:41
Kuveyt Türk, 6. kez 'Türkiye’nin En İyi İşverenleri' listesinde

Kuveyt Türk, Great Place to Work Enstitüsü (GPTW) tarafından insan kaynakları alanında düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023 Ödülleri’nde“1000+ Çalışan Sayısı” kategorisinde “Türkiye'nin En İyi İşverenleri” listesine girmeyi başardı. Çalışanlarını geleceğe daha donanımlı hazırlamak amacıyla hayata geçirdiği eğitim ve kariyer modeli “Gelişim Mutfağı”, esnek yan haklar uygulaması “Sepetim”, çalışanların interaktif iletişim platformu “İyi ki Mobil Uygulaması” ve çalışanların yönetime giden sesi “Önce Çalışan Meclisi” gibi yenilikçi ve özgün insan kaynakları uygulamaları, Kuveyt Türk’ün altıncı kez Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında yer almasını sağladı. Ayrıca, Kuveyt Türk’ün teknoloji iştiraki Architecht de “500+ Çalışan Sayısı” kategorisinde üst üste dördüncü kez Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesine adını yazdırdı.

“ARKADAŞLARIMIZIN MUTLU OLDUĞU BİR İŞYERİNDE ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ”

GPTW ödülünü değerlendiren Kuveyt Türk İnsan Kaynakları Grup Müdürü Semih Sel, “Kurum kültürünü geliştirerek sürdürülebilir kılmanın ve çalışanları mutlu etmenin sırrı insanı odağa almaktan geçiyor. Bu kapsamda, ‘önce insan - önce çalışan’ anlayışıyla hareket ederek yenilikçi ve özgün insan kaynakları uygulamaları geliştirmeye gayret ediyoruz. Çalışanlarımızın sürekli kendilerini geliştirmelerine yönelik eğitim ve kariyer fırsatları sunuyor, esnek yan haklar ve özel insan kaynakları uygulamalarıyla çalışan memnuniyetinin odağa alındığı bir süreç izliyoruz. Bugüne kadar sektörde bir ilk olan eğitim ve kariyer modeli Gelişim Mutfağı, esnek yan haklar uygulaması Sepetim, hibrit uygulamalı eğitim platformu Kuveyt Türk Akademi, işe alım süreçlerindeki MT ve D3 gibi özgün uygulamaları hayata geçirdik. Yakın dönemde ise performans değerlendirme sürecimizi yenileyerek Değerlerle Performans Yolculuğum uygulamasını başlattık. Değerlerimizin daha fazla hissedildiği yeni süreçte kurum ve çalışan hedefinin uyumuna, sonuç yerine sürece odaklanılmasına, ekip ruhunun kuvvetlendirilmesine, gelişim odaklı sürecin dizayn edilmesine daha fazla önem veriyoruz." dedi.

“DEPREM AFETİNDE ARKADAŞLARIMIZIN YANINDA OLDUK”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan deprem afetinin milletçe derin üzüntüsünü yaşadıklarını da vurgulayan Semih Sel, “Depremin yaralarını birlikte sarmak için yoğun gayret gösterdik. Afet bölgesindeki çalışma arkadaşlarımızın ve ailelerinin güvenliğinin temini ve sağlığı için imkânlarımızı seferber ettik. Depremden etkilenen arkadaşlarımıza, aileleriyle birlikte deprem bölgesi dışında konaklama imkânı sunduk, acil durum desteğinde bulunduk. Depremde evi yıkılan veya ağır hasar alan çalışanlarımız için prefabrik ev yapımı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu zorlu süreci el birliğiyle hep birlikte atlatacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@