Kuveyt Türk ve ihracatçılar arasında iş birliği

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ile ihracatın artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı. Yapılan iş birliği kapsamında EİB üyeleri, başta uygun finansman kullanımı olmak üzere birçok avantajdan faydalanabilecek.

Bölgesel Ekonomi 28.03.2023, 11:45
Kuveyt Türk ve ihracatçılar arasında iş birliği

Kuveyt Türk, ülkemizin cari dengesine katkı sunan ihracatçı firmalar için avantajlı çözümler sunmaya devam ediyor. Kuveyt Türk son olarak, Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren ihracatçı firmaların çatı kuruluşu Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ile iş birliğine giderek ihracatın desteklenmesine yönelik protokol imzaladı.

UYGUN FİNANSMAN FIRSATI

EİB yönetim merkezinde gerçekleşen iş birliği imza törenine Kuveyt Türk İzmir Bölge Müdürü Süleyman Küpeli ve EİB Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi katıldı. Yapılan iş birliği kapsamında Kuveyt Türk, EİB üyesi ihracatçı firmalara, uygun kâr oranlarında finansman kullandırma, özel indirimli dış ticaret komisyon paketleri, avantajlı kur marjı gibi birçok fırsat sunacak.

Anlaşma kapsamında EİB üyesi firmalar, ihracat bedelinin Kuveyt Türk hesaplarına yatırılması şartıyla yabancı para cinsi finansman kullanımında indirim alabilecek. TL cinsi finansmanlarda ise firmalara uygun kâr payları ile işletme finansmanı kullanma imkânı sunulacak. Protokol kapsamında üyelere, işletme sermayelerinin finansmanı için Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisi kullanımında öncelik tanınacak.

İHRACATÇILARA EFT VE FAST ÜCRETSİZ

EİB üyesi ihracatçılar, Kuveyt Türk Mobil ve internet şube üzerinden havale, EFT ve FAST işlemlerini ücretsiz ve komisyonsuz şekilde yapabilecek. Böylece ihracatçı firmalar, daha hızlı ve sonuç odaklı hizmet, nakdi ve gayri nakdi finansmanlarda indirim imkânı, avantajlı dış ticaret ve yurt içi çözümlere kolay ve hızlı şekilde ulaşabilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@