Türkiye Finans "CIPS Kurumsal Satın Alma Sertifikası"nı almaya hak kazandı

Türkiye Finans'ın Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Mehmet Kanat, "Dünya çapında tanınan bu ödüle ulaşmak, satın alma fonksiyonunun ne kadar iyi performans gösterdiğini ortaya koyduğumuzun bir göstergesi" dedi.

Bölgesel Ekonomi 12.03.2024, 13:07
Türkiye Finans "CIPS Kurumsal Satın Alma Sertifikası"nı almaya hak kazandı

Türkiye Finans, CIPS Satın Almada Mükemmellik Programı’nı başarıyla tamamlayarak CIPS Kurumsal Satın Alma Sertifikasını (CIPS Corporate Certification) almaya hak kazandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Finans 1932 yılında İngiltere'de kurulan, 180 ülkede 64 binden fazla üyesi ile satın alma ve tedarik zinciri yönetiminde mükemmelliği sağlamak amacıyla hizmet veren meslek ve akreditasyon kuruluşu olan CIPS (Chartered Institute of Procurement &Supply) tarafından verilen Kurumsal Satın Alma Sertifikası'nı almaya hak kazandı.

CIPS tarafından yürütülen ve yaklaşık 5 ay süren kapsamlı değerlendirmede, Türkiye Finans'ın, satın alma süreçleri ve uygulamaları 'Liderlik ve Organizasyon', 'Strateji',' İnsan', 'Süreç ve Sistemler', 'Performans Ölçümü ve Yönetimi' olmak üzere 5 ana grupta ve 98 farklı global standartta ele alındı.

Türkiye Finans bu sertifika ile uluslararası satın almada mükemmellik programına uyum sergilediğini, satın alma fonksiyonları, süreçleri ve uygulamalarıyla uluslararası standartları yakaladığını belgelendirdi. Sağlam ve profesyonel bir satın alma yönetim sisteminin varlığını gösteren CIPS Kurumsal Satın Alma Sertifikası, dünyada 171 ve Türkiye de ise sadece 6 şirkete verilirken, Türkiye Finans CIPS sertifikasına sahip tek finans kuruluşu oldu.

Türkiye Finans Genel Merkezi’nde gerçekleşen törende Türkiye Finans Satın Alma Müdürü Cihangir Ünverdi, Satın Alma ekibi ve Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Mehmet Kanat eşliğinde, CIPS Kurumsal Satın Alma Sertifika'sını CIPS Ülke Müdürü Faruk Demir'den aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Finans'ın Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Mehmet Kanat, CIPS Satın Almada Mükemmellik Programı'nın satın alma fonksiyonunun uzmanlar tarafından bağımsız ve kapsamlı olarak değerlendirmesiyle ortaya çıktığını belirterek, şunları kaydetti:

'Dünya çapında tanınan bu ödüle ulaşmak, satın alma fonksiyonunun ne kadar iyi performans gösterdiğini ortaya koyduğumuzun bir göstergesi. CIPS Satın Almada Mükemmellik Programı Sertifikası, kuruluşların gerekli CIPS standartlarını karşılayan satın alma politikaları, prosedürleri, süreçleri ve sistemlerine sahip olduğunu, satın alma, tedarik güvencesi ve uyumluluk için sağlam ve etkili bir yönetişimin mevcut olduğunu gösteriyor. Bizim de Türkiye Finans olarak global ölçekte bu prosedürleri yerine getirmemiz ve bu sertifikaya layık görülmemiz onur verici.'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@