Albaraka Türk depremden etkilenen KOBİ'lere finansman destek sağlıyor

Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uludağ, "Proje kapsamında, esnaf ve KOBİ'lerin faaliyetlerine devam edebilmeleri için avantajlı işletme finansmanına erişmelerini hedefliyoruz ve toplam 1,1 milyon avro finansman sağlıyoruz" dedi.

Bölgesel Ekonomi 14.12.2023, 14:21 14.12.2023, 14:36
Albaraka Türk depremden etkilenen KOBİ'lere finansman destek sağlıyor

Albaraka Türk, depremden etkilenen esnaf ve KOBİ'lere avantajlı işletme finansmanı sağlıyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Albaraka Türk, uluslararası sivil toplum kuruluşu SPARK ile işbirliği yaparak bu yıl meydana gelen depremden etkilenen 11 ildeki esnaf ve KOBİ'lere destek veriyor.

Proje kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarla bölgedeki esnaf ve KOBİ'lere iş geliştirme, finansmana erişim, yeni fırsatlar için iş ağları kurma konusunda rehberlik edilmesi hedefleniyor.

Öte yandan yine projeyle bölgedeki ekonomik canlanmaya katkı sağlayarak sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşılması da amaçlanıyor. Albaraka Türk, SPARK ile gerçekleştirdiği işbirliğini tamamladıktan sonra da sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınma alanlarında benzer faaliyetlerini sürdürmeyi planlıyor.

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uludağ şu ifadeleri kullandı:

'Depremin ardından normalleşme sürecine destek olmak adına sürdürdüğümüz bu proje ile bölgedeki işletmelerin yeniden faaliyete geçmelerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında, esnaf ve KOBİ'lerin faaliyetlerine devam edebilmeleri için avantajlı işletme kredisine erişmelerini hedefliyoruz ve toplam 1,1 milyon avro finansman sağlıyoruz. Şu ana kadar birçok müşterimizin faydalandığı bu proje tamamlandıktan sonra da sürdürülebilirlik ve sosyal kalkınma hedefleri altında faaliyetlerimizi devam ettirmeyi planlıyoruz.'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@