Hayat Finans’ın Yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Galip Karagöz oldu

Türkiye’nin Dijital Bankası Hayat Finans’ın Yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Galip Karagöz oldu.

Bölgesel Ekonomi 18.12.2023, 13:21 18.12.2023, 13:44
Hayat Finans’ın Yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Galip Karagöz oldu

Türkiye’nin lisanslı dijital bankası Hayat Finans’ın yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Galip Karagöz oldu. Genel müdürlük koltuğunu Galip Karagöz’e devreden M. Murat Ertem ise Hayat Finans’ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam edecek.

                      

Hayat Finans’tan önce 4 yıl boyunca Osmanlı Yatırım Menkul Değerler’in Yönetim Kurulu Üyesi olan ve BT Danışmanlığı yapan Galip Karagöz, 2018-2019 yılları arasında dünya çapında 20’den fazla ülkede faaliyet gösteren Santander Corporate & Investment Banking’in Londra ofisinde BT Danışmanlığı ve Çözüm Mimarı olarak görev aldı. 2017-2018 yılları arasına Londra merkezli teknoloji danışmanlık şirketi Ezgetech Technology’in CEO’su olan Karagöz, 2016-2017 yılları arasında e-ticaret platformu Hepsiburada’da BT Grup Direktörü, 2012 ve 2016 yılları arasında ise Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak üst düzey pozisyonlarda bulundu. Galip Karagöz aynı yıllar arasında Takasbank’ın CIO’su olarak bankanın Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2005-2011 yılları arasında Türkiye’nin en köklü kamu kurumlarından Ziraat Finans Grubu’nun iştiraki olan Ziraat Teknoloji’de Uygulama Geliştirme Direktörlüğü yapan Karagöz, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nin ardından İşletme Yönetimi’nde yüksek lisans yaptı.

Finans sektöründeki engin deneyimini teknolojinin iş süreçlerine entegrasyonu konusundaki derin bilgi birikimi ile harmanlayan Galip Karagöz, yenilikçi lider vizyonu ile Türkiye’nin dijital bankası olma unvanına sahip olan Hayat Finans’ı dijital bankalar alanında ve küresel banka olma hedefinde zirveye taşımayı hedefliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@