Türkiye'nin ilk dijital katılım bankası faaliyete başlıyor

Resmî Gazete'nin 23 Mart 2023 tarihli sayısında yayımlanan kararla Türk bankacılık ve finans sektörünün ilk şubesiz dijital bankası "Hayat Finans" oldu. Faaliyetlerine başlayacak olan dijital katılım bankası hakkında bilgi veren Hayat Finans Katılım Bankası Genel Müdürü M. Murat Erte, “Müşterilerimize tüm finansal hizmetleri bir mobil uygulama ile masrafsız, hızlı, güvenilir ve basit şekilde sunacağız.” Dedi.

Bölgesel Ekonomi 05.04.2023, 15:38 05.04.2023, 16:34
Türkiye'nin ilk dijital katılım bankası faaliyete başlıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) faaliyet iznini alarak, Türkiye'nin ilk dijital bankası olma unvanını kazanan kuruluş, Hayat Finans Katılım Bankası A.Ş adıyla faaliyetlerine başlayacak.

İKİ ANA ORTAK İLE FAALİYETLERİNE BAŞLIYOR

1,5 milyar lira başlangıç sermayeli olarak kurulan ve sadece dijital kanallarda hizmet verecek olan Hayat Finans Katılım Bankası A.Ş'nin ana ortakları yüzde 50-50 hisse ile Hayat Kimya A.Ş ve Kastamonu Entegre A.Ş oldu. Dünyanın 4. büyük markalı bebek bezi üreticisi, Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Afrika'nın ise en büyük temizlik kağıtları üreticisi olan Hayat Kimya A.Ş. Bingo, Molfix, Molped, Papia, Familia ve Evony gibi 16 güçlü markasıyla tüm dünyada milyonlarca tüketiciye ulaşıyor. Hayat Finans'ın diğer ortağı Kastamonu Entegre A.Ş ise ağaç bazlı panel üretiminde MDF ve Yonga Levha üretimiyle Türkiye'nin Lider, Avrupa'nın 3., Dünyanın 4. büyük üreticisi konumunda.

“MÜŞTERİLERİMİZE TÜM FİNANSAL HİZMETLERİ BİR MOBİL UYGULAMA İLE MASRAFSIZ, HIZLI, GÜVENİLİR VE BASİT ŞEKİLDE SUNACAĞIZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan Hayat Finans Katılım Bankası Genel Müdürü M. Murat Ertem; "Türkiye'de ilk kurulan dijital banka olmamızdan dolayı çok gururluyuz. Ülkemizdeki dijital bankacılığın ilk adımını Hayat Holding'in atması, geleceğe dönük vizyoner duruşun bir göstergesidir. Müşterilerimize tüm finansal hizmetleri bir mobil uygulama ile masrafsız, hızlı, güvenilir ve basit şekilde sunacağız. Iş birliklerimiz ve teknoloji platformlarımızın oluşturduğu dijital ekosistem ile hayatı kesintisiz yaşatan banka olma vizyonumuzu gerçekleştireceğiz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@