Albaraka Garaj'ın 7. dönemi başladı

Albaraka Türk Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Emeç, "Öncü bankacılık anlayışımızla iyi fikirlerin ve girişimcilerin yanında olmaya ve destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

Fintech ve Dijitalleşme 22.05.2024, 15:08 22.05.2024, 15:16
Albaraka Garaj'ın 7. dönemi başladı

Startup Hızlandırma Merkezi Albaraka Garaj'ın 7. dönemi başladı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Albaraka Türk bünyesindeki Startup Hızlandırma Merkezi Albaraka Garaj’ın 7’nci dönemi girişimcilerin hizmetine sunuldu.

Katılım bankacılığı alanında dünyanın ilk startup hızlandırma merkezi olan Albaraka Garaj, hızlandırma programına dahil olan girişimlere 300 bin liraya kadar hibe, mentörlük, eğitim ve farklı lokasyonlarda ofis imkanı gibi destekler sunuyor.

Bankanın stratejik hedeflerine uygunluk, ekip tecrübesi, girişimin pazarı ve olgunluk seviyesi gibi kriterlerde değerlendirilen girişimlerle ön hızlandırma ve hızlandırma süreçleri devam ettirilirken; girişimlerle iş birlikleri, ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş eğitim paketleri, mentörlük, hibe, müşteri ağı, API ve ofis desteği gibi imkanlar sağlanıyor.

Albaraka Garaj'ın 7. dönemi başladı

Startup yaşam döngüsü boyunca yönlendirme sunmayı hedefleyen Albaraka Garaj, AlbarakaTech Global, Albaraka API, APY Ventures, Albaraka Portföy Yönetimi, Insha Ventures gibi Albaraka Türk iştirakleriyle iş birliği olanaklarının yanı sıra çeşitli global araçları da kapsayan geniş bir yan hak paketini de girişimlerin kullanımına sunuyor.

Girişim ekosistemi ile bir araya gelen Albaraka Garaj, gerçekleştirdiği kahvaltı buluşmasının akabinde hızlandırma programında yola birlikte devam ettiği girişimlerin sunumlarını tüm katılımcılarla buluşturdu. Gerçekleştirilen sunumların beraberinde networking imkanı bulan girişimciler, sektör profesyonelleri ve yatırımcılar arasında pek çok olumlu temas gerçekleşti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Albaraka Türk Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Emeç, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'Bu yıl, Albaraka Garaj’a gelen yüzlerce başvuru arasından seçilen ve 2 aylık yoğun ön hızlandırma programından geçen 22 girişim arasından süreci başarılı tamamlayan 11 girişim, ana hızlandırma programına dahil olmaya hak kazanmalarıyla Startup Teknoloji’nin himayesinde gerçekleşen 10. Ekosistem Buluşması’nda sunumlarını gerçekleştirerek hızlandırma sürecine ilk adımlarını attılar. Öncü bankacılık anlayışımızla iyi fikirlerin ve girişimcilerin yanında olmaya ve destek olmaya devam edeceğiz.'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@