Katılım Finans Kefalet A.Ş. üzerinden deprem bölgesine özel paketler

Kredi Garanti Fonu (KGF) paketlerinin hacmi 250 milyar liradan 400 milyar liraya çıkarıldı. Paketin 50 milyar liralık kısmı deprem bölgesinde kullanılacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yakın zamanda kurulan Katılım Finans Kefalet A.Ş. üzerinden de deprem bölgesine özel paketleri uygulamaya aldıklarını belirtti.

Haberler 19.04.2023, 10:19 19.04.2023, 10:31
Katılım Finans Kefalet A.Ş. üzerinden deprem bölgesine özel paketler

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nda deprem bölgesindeki çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Nebati, burada yaptığı açıklamada, "Deprem felaketi öncesinde açıklamış olduğumuz KGF paketlerinin hacminde de artışa giderek 250 milyar liralık KGF limitini toplam 400 milyar liraya yükselttik. Bunun 50 milyar lirasını doğrudan deprem bölgesinde kullanılmak vatandaşlarımızın istifadelerine sunuyoruz." dedi.

Ayrıca, yakın zamanda kurulan Katılım Finans Kefalet A.Ş. üzerinden de deprem bölgesine özel paketleri uygulamaya aldıklarını belirten Bakan Nebati depremde evi ya da işyeri yıkılan, acil yıkılacak, orta ve ağır hasarlı olarak tespit edilen vatandaşların geriye dönük ödenmemiş tüm elektrik ve doğalgaz faturalarını sildiklerini hatırlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@