Katılım esaslı ilk sürdürülebilirlik yatırım fonu

Çevreyi korurken ekonomik büyümeyi destekleyen “Sürdürülebilirlik Yatırım Fonu” ile yatırımlarını çevreye duyarlı şirketlerin fonlarına yapan yatırımcılar yarınlar için ekonomik ve çevreci sürdürülebilirliği hayata geçirmiş olacak.

Katılım Endeksi 22.03.2023, 10:37 22.03.2023, 11:17
Katılım esaslı ilk sürdürülebilirlik yatırım fonu

Sürdürülebilirlik sadece çevresel bir yaklaşım gibi algılansa da aslında ekonomik, çevresel ve toplumsal boyutların tamamını barındıran bütünsel bir yaklaşımdır. Sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi için tüm boyutların dengeli bir biçimde yönetilmesi gerekmektedir.

KT PORTFÖY SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KATILIM FONU KSR

Fon portföyü ağırlıklı olarak Çevresel, Sosyal ve Kurumsal Yönetim (ESG[1]Environmental, Social, Governance) konularındaki performansları yüksek yerli ve yabancı şirket hisseleri ile bu kriterlere uyan şirketlerin çıkardığı kira sertifikalarından oluşmaktadır.

Çevresine duyarlı şirketlere yatırımı baz alan Sürdürülebilirlik Yatırım Fonu, çevresini ve dolayısıyla geleceğini düşünen yatırımcılara yeni bir imkân sunuyor.

Sürdürülebilirlik fonunda ESG kriterlerine uygun olarak, çevreye, topluma ve kurumsal yönetime önem veren şirketlerin hisselerine ve kira sertifikalarına yatırım yapılıyor. Yatırımcılar da bu fona yatırım yaparak getiri elde etmenin yanında çevreye ve topluma faydalı modellere finansman sağlayarak katkı sunmuş oluyor.

İLK KATILIM ESASLI ÇEVRECİ FON

Sürdürülebilirlik Yatırım Fonu, katılım esaslı olan ilk sürdürülebilir yatırım fonu olmasının yanında, aynı zamanda USD cinsi yabancı hisse ve yabancı kira sertifikalarına da yatırım yapabileceğiniz ilk katılım esaslı fon olma özelliğine sahip.

STOPAJ AVANTAJI DEVAM EDİYOR

Sürdürülebilirlik fonuna 30 Haziran 2023 sonuna kadar yatırım yapılması halinde stopaj istisnası avantajı bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@