Emeç: "Küresel Enflasyon Ekonomilerdeki İyileşme Sürecini Yavaşlatıyor"

MÜSİAD Konya Şubesi’nde düzenlenen “Türkiye ve Dünya’da Ekonomik Gelişmeler ve Yansımaları” panelinde konuşan Albaraka Türk Başekonomisti Dr. Ömer Emeç dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Küresel Ekonomi 13.12.2021, 09:42 31.12.2021, 13:34
Emeç: "Küresel Enflasyon Ekonomilerdeki İyileşme Sürecini Yavaşlatıyor"

MÜSİAD Konya Şubesi’nde düzenlenen “Türkiye ve Dünya’da Ekonomik Gelişmeler ve Yansımaları” konulu  hibrit panele bu hafta Albaraka Türk Başekonomisti Dr. Ömer Emeç video konferansla, Albaraka Türk İç Anadolu Bölge Müdürü Aydın Aksel, Merkez Ticari Şube Müdürü Aşkın Bolkan ve Yeni Toptancılar Şube Müdürü Levent Arpacıoğlu konferans salonunda katılım sağladı. 

Panelin açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı; İşadamları ve üyelerimizin şuan en çok hassasiyet gösterdikleri konu ekonomideki gelişmeler. Planlamaları ve öngörüleri bilmek açısından şuan piyasa hareketlerini tahmin etmek oldukça önemli. Bu konuda Albaraka Türk ailesinin söyleyeceklerini önemsiyoruz ve üyelerimize faydalı bilgiler vereceklerine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Panelde konuşan Albaraka Türk Başekonomisti Dr. Ömer Emeç dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Emeç, “Küresel enflasyon, enflasyonun kalıcı olabileceği endişesi, ekonomilerdeki iyileşme sürecini yavaşlatıyor. 2021 yılında beklentileri aşan küresel enflasyon, gelecek dönemler için enflasyon beklentilerinin bozulmasına sebep oldu” dedi. 

Küresel koronavirüs, Omikron varyantların artması dünya genelinde endişeye sebep olsa da bu varyantın henüz vefatlara sebep olmaması ekonomik manada endişeleri azalttığına dikkat çeken Albaraka Türk Başekonomisti Dr. Ömer Emeç; “Enflasyon üzerindeki baskı sebeplerinden biri olan taşımacılık maliyetlerindeki artış yavaşlasa da yıllık bazda büyümesini sürdürüyor” dedi.

Hibrit panelde diğer konuşmacılar Albaraka Türk İç Anadolu Bölge Müdürü Aydın Aksel, Merkez Ticari Şube Müdürü Aşkın Bolkan ve Yeni Toptancılar Şube Müdürü Levent Arpacıoğlu, Konya başta olmak üzere genel ekonomik gelişmeler konusunda değerlendirmelerde bulundu. Program, üyelerin katılımcılara yönelttiği soru cevap kısmıyla son buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@