Katılım Emeklilik ’in Web Sitesine Uluslararası Ödül

Katılım Emeklilik ’in yenilenen web sitesi, Horizon Interactive Awards yarışmasında Gümüş Ödül kazandı.

Küresel Ekonomi 31.03.2022, 10:26
Katılım Emeklilik ’in Web Sitesine Uluslararası Ödül

Türkiye’nin önde gelen emeklilik ve sigorta markalarından Katılım Emeklilik’in yeni web sitesi, en prestijli web tasarım ödüllerinden Horizon Interactive Awards yarışmasında ödüle layık görüldü. ABD dahil 40 ülkeden projelerin katıldığı yarışmada Katılım Emeklilik “Web Sitesi-Banka/Finans” kategorisinde Gümüş Ödül kazandı.

Gricreative tarafından yenilenen web sitesi, Katılım Emeklilik’in “insanları gelecek hayalleri ile buluşturma” hedefine odaklanıyor. Katılım Emeklilik ürünlerinin, katılımcıların mevcut koşullarına ve gelecek beklentilerine göre özelleştirilebilmesi üstünlüğü öne çıkarılan web sitesi tasarımı, ziyaretçilerin bugünlerini ve hayallerindeki geleceği görebildikleri hikayeleri temel alıyor. 38 farklı karakter ve 76 farklı hikâyeden oluşan bu deneyim, üç günlük fotoğraf çekimi ve yaklaşık bir ay süren özgün illüstrasyon çalışmalarıyla görselleştirildi. Hikayelerin tasarım kurgusu, Horizon Interactive Awards jürisini en çok etkileyen özellikler arasında gösterildi.

“Türkiye’nin öncü markası”

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Türkiye’nin öncü emeklilik ve sigorta markalarından biri olarak web sitemizin uluslararası bir jüri tarafından ödüllendirilmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi. Katılım Emeklilik’in kurulduğu günden itibaren teknolojiyi merkeze alan bir yaklaşımla hareket ettiğini vurgulayan Sincek, “Bir yandan web sitesinden mobil uygulamamıza kullanıcı dostu geliştirmelerimiz sürerken diğer yandan da iş süreçlerimize yönelik teknoloji yatırımlarımıza devam ediyoruz. Robo advise gibi yapay zeka teknolojileriyle dijital hizmetlerimizin kalitesini artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Gricreative CEO’su M. Emrah Özdamar ise Katılım Emeklilik web sitesinin tasarım sürecinde öncelikli hedeflerinin, kullanıcıların gelecek planlarını kolayca yapabilmelerini sağlayan bir deneyim kurgulamak olduğunu belirterek

“Kullanıcıların olumlu tepkilerinin yanı sıra alınan ödül, bunu başardığımızın prestijli bir kanıtı. Katılım Emeklilik ile iş ortaklığımızın ürünüyle önde gelen bir uluslararası yarışmada ödül kazanmak bizim için mutluluk verici” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@