TKBB ve üye bankalardan Suudi Arabistan’da yoğun temaslar

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleştirilen Suudi Arabistan-Türkiye İş Forumu'nda Türkiye Katılım Bankaları Birliği yöneticileri ve üye bankaların temsilcileri Suudi yetkilileri ile bir dizi önemli toplantı gerçekleştirdi.

Küresel Ekonomi 21.03.2023, 11:13 13.12.2023, 12:02
TKBB ve üye bankalardan Suudi Arabistan’da yoğun temaslar

TKBB ve üye bankaları, 20-21 Mart 2023 tarihleri arasında Suudi Arabistan’a iş seyahati gerçekleştirdi. Program kapsamında Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde önemli temaslarda bulunmak üzere TKBB YK Başkanı Osman Çelik ve heyeti, IsDB iştirakleri ile bir araya geldi.

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) YK Başkanı Osman Çelik ve beraberindeki heyet, 20 Mart 2023 tarihinde ziyaret programının ilk günü, The Islamic Corporation for the Development of the Private Sector (ICD) Strateji Departmanı Direktörü Osman Büyükmutlu ve beraberindeki üst düzey yönetim ile bir araya geldi.IsDB DİREKTÖRÜ VE HEYETİ İLE GÖRÜŞME

International Islamic Trade Finance Corporation (ITFC)’den ise Operasyon Direktörü Nazeem Noordali ve beraberinde heyet ile bir görüşme yapıldı. Diğer bir toplantı ise, IsDB Economic Empowerment Committee (EE) kurumdan Direktör Dr. Nabil Ghalleb ve heyeti ile gerçekleştirildi.

Günün son toplantısı, Islamic Solidarity Fund (ISFD) Genel Direktörü H.E. Dr. Hiba Ahmed ve heyeti ile gerçekleştirilerek ilk gün tamamlandı.

İLİŞKİLERİN GÜÇLENMESİ ADINA ÖNEMLİ TOPLANTI

IsDB bünyesinde yer alan kurum görüşmelerinde organizasyonlardaki gelişmeler ve ICD, ITFC, IsDB Economic Empowerment ve ISFD (Islamic Solidarity Fund for Development) kurumları ile TKBB ve üye bankaları arasında kalkınma, yatırım, finansman, sosyal finans konularında ortak iş birliği alanları kapsamlı bir şekilde değerlendirilerek Türkiye ve IsDB grubu arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi adına verimli bir program gerçekleşti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@