Türk Devletleri Banka Birlikleri Konseyi’nin ikinci toplantısı Azerbaycan’da yapıldı

Türk Devletleri Banka Birlikleri Konsey’i üyeleri Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bir araya geldi. Türk devletlerinden geniş katılımın olduğu toplantıda Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Başkanı İlker Sırtkaya ve beraberindeki heyet de yer aldı.

Küresel Ekonomi 15.06.2023, 14:16
Türk Devletleri Banka Birlikleri Konseyi’nin ikinci toplantısı Azerbaycan’da yapıldı

Türk Devletleri Teşkilatı'na üye devletlerin bankacılık sektörünün temsilcileri olarak Türk Devletleri Teşkilatı'nın çizdiği temel ekonomik prensipler ve hedefler doğrultusunda çalışmalar yürüten Türk Devletleri Banka Birlikleri Konseyi’nin ikinci toplantısı Azerbaycan Bankalar Birliği ev sahipliğinde Bakü’de 13 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda, finans ve bankacılık ekosisteminin geliştirilmesi, yenilikçi çözümler, dijital finans teknolojileri, eğitim ve güvenlik alanlarında iş birliklerinin geliştirilmesi ve deneyim alışverişinde bulunulması konuları değerlendirildi.

AZERBAYCAN MERKEZ BANKASI BAŞKANI TALEH KAZİMOV’A ZİYARET

Toplantının ardından TKBB Başkanı İlker Sırtkaya’nın da aralarında bulunduğu Türk Devletleri Banka Birlikleri Konsey’i üyeleri Azerbaycan Merkez Bankası Başkanı Taleh Kazimov’u da ziyaret etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@