Emlak Katılım uluslararası "Best Sukuk Arranger" ödülüne layık görüldü

Emlak Katılım, uluslararası finans dergisi International Finance’in düzenlediği International Finance Awards 2023’te, ‘İnovatif ve Başarılı Sukuk İhraçları’ dalında ‘Best Sukuk Arranger 2023’ ödülünün sahibi oldu.

Sukuk 15.12.2023, 11:58 21.12.2023, 12:21
Emlak Katılım uluslararası "Best Sukuk Arranger" ödülüne layık görüldü

Emlak Katılım, aracılığını üstlendiği inovatif ve başarılı sukuk ihraçları kapsamında 'Best Sukuk Arranger' ödülüne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, İngiltere’nin önde gelen finans yayınlarından International Finance dergisinin düzenlediği 'International Finance Awards 2023' ödülleri sahiplerini buldu.

Sektörün sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamak üzere Türkiye ve dünyada örnekleri olmayan yeni sukuk (kira sertifikası) modellerini Türkiye'de hayata geçiren Emlak Katılım, International Finance’nin düzenlediği International Finance Awards 2023’te sektör bazında yılın sukuk ihraçlarına aracılık eden en iyi kurum ödülüne layık görüldü. Banka, bu ödülü aracılığını üstlendiği inovatif ve başarılı sukuk ihraç modelleri ile kazanmayı başardı.

Emlak Katılım, gerçekleştirdiği sukuk ihraçlarının yanı sıra katılım esaslı sermaye piyasalarındaki bilgi ve tecrübelerini çeşitli sektörlerdeki kurumsal firmalara aktarmaya devam ediyor.

Şirket, tarım, geri dönüşüm, gayrimenkul, otomotiv, gıda vb. birçok sektörde faaliyet gösteren kurumsal firmaların faizsiz finans prensiplerine uygun sukuk ihraçlarına da aracılık ediyor.

    

Açıklamaya göre, Emlak Katılım’ın gerçekleştirdiği ilkler şu şekilde:

  • 25 Haziran 2020; Türkiye’nin ilk getirisi katılma havuzuna referanslı sukuk ihracı,
  • 19 Mart 2021; Türkiye’nin ilk özel fon havuzu üzerinden ortaklığa ve risk paylaşımına dayalı sukuk ihracı,
  • 10 Kasım 2021; Türkiye’nin ilk yeşil sukuk ihracı,
  • 24 Aralık 2021; Türkiye’nin ilk eser sözleşmesine dayalı sukuk ihracına aracılık,
  • 14 Eylül 2022; Geri dönüşüm sektörünün ilk yeşil sukuk ihracına aracılık.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@