Fuzul Yapı, gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştü

Fuzul Holding bünyesinde faaliyet gösteren Fuzul Yapı, Sermaye Piyasası Kurulu'ndan gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) iznini alarak halk arz sürecinin ilk adımını atmış oldu. Fuzul GYO, portföyündeki projelerle halka açılma sürecini 2023 bitmeden tamamlamayı hedefliyor.

Haberler 27.03.2023, 09:39
Fuzul Yapı, gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştü

Fuzul Holding bünyesinde faaliyet gösteren Fuzul Yapı, Sermaye Piyasası Kurulu'ndan gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) iznini alarak halk arz sürecinin ilk adımını attı.

Şirket açıklamasına göre, halka arz için çalışmalarını 2023 yılı içinde tamamlamayı hedefleyen şirket, bugüne kadar Tem Avrasya, Başakşehir Avrasya 1, Başakcity, Kent Evila, Kent Ariva, Olimpa AVM, Olimpa Rezidans, Olimpa Park Plus, Vadiyaka Başakşehir ve 3. İstanbul Başakşehir projelerini hayata geçirdi.

Devam eden projeleri arasında Barbaros 48, Avrasya 2, Avrasya 3, Fatih Otel gibi projeleri yer alırken, bundan sonraki süreçte devreye alınacak birçok yeni proje de Fuzul GYO portföyüne dahil edilecek.

HEDEF 2023 SONUNDA HALKA ARZI TAMAMLAMAK

Fuzul GYO, portföyündeki güçlü projelerle halka açılma sürecini 2023 bitmeden tamamlamayı hedefliyor.

Açıklamada Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na dönüşüm süreciyle ilgili görüşlerine yer verilen Fuzul GYO Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Akbal, şunları kaydetti:

'Fuzul Holding olarak yakın zamanda aldığımız stratejik bir kararla gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren iştiraklerimizden Fuzul GYO'nun halka açılması için gerekli adımları attık. Sermaye Piyasası Kurulu'na, gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşüm başvurumuz neticelendi. Bundan sonraki süreçte Fuzul GYO olarak ülkemize ve sektörümüzde katma değer sağlamaya devam edeceğiz. GYO dönüşüm süreciyle eş zamanlı olarak halka arz hazırlıklarına da devam ediyoruz. Hazırlıkların tamamlanmasıyla birlikte gerekli başvuruları yaparak halka açılma sürecini fiilen başlatacağız. Fuzul GYO'nun 2023 yılı içinde halka açılmasını planlanıyoruz.'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@