Fintek ve finans dünyasının kalbi Bakü’de atacak

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) yöneticilerinin de davet edildiği iki günlük Bakü FINTEX Zirvesi’nde 45 konuşmacı ve 120 şirketten 1500’ü aşkın katılımı ile sekiz panel düzenlenecek. Azerbaycan Bankalar Birliği tarafından 13-14 Haziran tarihlerinde Bakü’de yapılacak FINTEX Zirvesi, bu yıl “Bankacılık ve Finans Ekosisteminde Yeni Trendler: Yaratıcı Çözümler, Fintek ve Güvenlik” temasıyla gerçekleştirilecek.

Küresel Ekonomi 07.04.2023, 18:03 21.06.2023, 11:24
Fintek ve finans dünyasının kalbi Bakü’de atacak

Azerbaycan Bankalar Birliği, Azerbaycan Fintech Derneği, Merkez Bankası, Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanlığı, Ekonomik Reformlar ve İletişim Analiz Merkezi tarafından desteklenen iki günlük etkinlik, Azerbaycan'ın Bakü şehrinde 13-14 Haziran 2023’te düzenlenecek.

CEO'ları ve ilgili devlet kurumlarının yöneticilerini, ticari bankaların ve finteklerin üst düzey yöneticilerini, ticari ve finansal kuruluşların yöneticilerini bir araya getiren, bölgenin en kapsamlı finans ve bankacılık etkinliği olarak öne çıkıyor. Kamu kuruluşları, uluslararası finans kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, finans ve bankacılık ürün ve çözümleri sunan ünlü şirketler ve diğer paydaşların olduğu etkinliğe, ülkemizden Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) de davet edildi.

HEDEF FİNTEK ALANINDA DENEYİM ALIŞVERİŞİNDE BULUNMA

Zirve, finansal teknolojiler, dijitalleşme, ödeme ekosistemlerinde yeni ve gelecek trendler alanında fikir ve deneyim alışverişinde bulunma platformu olma amacını taşımaktadır.

FİNAS SEKTÖRÜNÜN BÜTÜN AYRINTILARI ELE ALINACAK

Yeni finans ve bankacılık ürünlerinin sunduğu fırsatların, yenilikçi ödeme çözümlerinin, dijital para birimlerinin, bankaların fintek ile birlikte yaşama ve iş birliği olasılıklarının ve bu tür teknolojilerin getirdiği güvenlik sorunlarının tartışıldığı bir mecra olacak. Bu tür yeni hizmet ve ürünler için yasal çerçevenin oluşturulmasındaki en iyi uygulamaların ele alındığı ve tüm bu süreçlerin finansal sürdürülebilirliğin, finansal kapsayıcılığın ve en iyi müşteri deneyiminin güçlendirilmesi üzerindeki etkisinin öğrenildiği etkinliğe çok sayıda katılımcı iştirak edecek.

Etkinliğe ilişki daha detaylı bilgi için https://www.gbmevents.az/en/event/fintex-summit-2023-finance-and-technologies-expo adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@