Kamu Gözetimi Kurumu'nun sürdürülebilirliğe ilişkin web sitesi erişime açıldı

Kamu Gözetim Kurumu, sürdürülebilirliğin ve raporlamanın önemini vurgulamak ve kamuoyunun farkındalığını arttırmak adına www.kgk.gov.tr/surdurulebilirlik web sitesini kullanıcıların erişimine açtı.

Standartlar ve Yönetim 02.06.2023, 16:04 02.06.2023, 16:06
Kamu Gözetimi Kurumu'nun sürdürülebilirliğe ilişkin web sitesi erişime açıldı

Sürdürebilirlik son yıllarda bütün sektörler için başat konuma gelmiştir. Başta iklim krizinin sebep olduğu; küresel ısınma, biyoçeşitlilik kaybı, kuraklık riski ve bunların yanı sıra gelir adaletsizliği, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, iş ve toplumsal etik ihlalleri gibi konuların oluşturduğu finansal, sosyal ve çevresel sorunların göz ardı edilemez boyutlara gelmesiyle toplumlar sürdürülebilirlik konusunda giderek daha duyarlı ve bilinçli hâle gelmeye başladı. Sürdürülebilirliğin odağında ise şüphesiz işletmeler yer almakta olup işletmelerin sürdürülebilir kalkınma sürecine sağlayacağı katkılar, ekonomik çıktıları kadar önemli.

Kamu Gözetim Kurumu, şeffaf ve etkili raporlama yoluyla sürdürülebilir bir geleceği şekillendirmede ön saflarda yer almayı hedefleyerek, sürdürülebilirlik raporlamasının iş stratejilerine, finansal piyasalara ve toplumsal beklentilere sorunsuz bir şekilde entegre edilmesini sağlıyor.

KAMU GÖZETİM KURUMU'NUN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE İLİŞKİN HEDEFLERİ

Kamu Gözetim Kurumu’nun sürdürülebilirliğe ilişkin web sitesi ile hedeflenenler; Sürdürülebilirlik raporlamasına ve güvence denetimlerine ilişkin farkındalığı artırmak ve uygulamada yaşanan aksaklıkları gidermek amacıyla uygulama rehberleri oluşturmak, bilgilendirici dokümanlar oluşturmak eğitim, seminer, konferans ve diğer etkinlikleri düzenlemek. Şeklinde sıralanabilir.

www.kgk.gov.tr/surdurulebilirlik bağlantısından ilgili web sitesine ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@