Kuveyt Türk'ün "Sepetim" Uygulaması Çalışan Bağlılığını Artırdı

Kuveyt Türk'ün 2017 yılında geliştirdiği esnek yan haklar uygulaması 'Sepetim' çalışan bağlılığını artırırken, kurum içi yapılan son anket çalışmasında 'Sepetim' uygulamasının memnuniyet oranı yüzde 87'ye yükseldi.

Bölgesel Ekonomi 07.04.2021, 10:04 03.05.2021, 12:31
Kuveyt Türk'ün "Sepetim" Uygulaması Çalışan Bağlılığını Artırdı

Kuveyt Türk'te 5 yıldır uygulanan 'Sepetim' uygulaması sayesinde çalışanların iş yeri memnuniyeti ve kurumsal bağlılıkları yıldan yıla artarken, kurum içi yapılan son anket çalışmasında 'Sepetim' uygulamasının memnuniyet oranı yüzde 87'ye yükseldi. 'Sepetim' uygulamasıyla Kuveyt Türk çalışanları, hesaplarına tanımlanan esnek bütçeleri, ihtiyaç duydukları farklı alanlarda kullanabiliyor veya geleceğe yatırım yapabiliyor.

“Odağımız çalışanlarımızın memnuniyeti ve gelişimi”

Kuveyt Türk Strateji, İK ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, çalışan memnuniyetini ve bağlılığını artıracak çalışmaları hayata geçirmeye büyük önem verdiklerini belirtti.

Demir, “İnsan kaynakları süreçlerimizi 'önce insan-önce çalışan' anlayışıyla geliştirerek çalışanlarımızın 'İyi ki Kuveyt Türklüyüm' demelerini sağlamaya, onlara mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı sunmaya gayret ediyoruz. Bu çerçevede 5 yıl önce hayata geçirdiğimiz esnek yan haklar uygulamamız Sepetim ile çalışanlarımızın farklı ihtiyaçlarına farklı çözümler sunuyoruz. Yan haklar konusunda finans sektöründe bir ilk olan Sepetim uygulamamızın çalışanlarımız tarafından her geçen yıl daha çok beğenilmesi ve memnuniyetle karşılanması bizleri de oldukça mutlu ediyor. Çalışanlarımızın memnuniyetini ve gelişimini odağımıza alan bir yaklaşımla insan kaynakları süreçlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@