Vakıf Katılım Niğde'de şube açtı

Vakıf Katılım Genel Müdürü Mehmet Ali Akben, "Bu yılın 3. çeyreği itibarıyla Türkiye ekonomisine 90 milyar liranın üzerinde destek sağladık" dedi

Bölgesel Ekonomi 14.12.2023, 13:51
Vakıf Katılım Niğde'de şube açtı

Türkiye genelinde şubeleşme çalışmalarına devam eden Vakıf Katılım'ın Niğde'deki şubesi hizmete açıldı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, açılışa Niğde Valisi Cahit Çelik ile Belediye Başkanı Emrah Özdemir, il protokolü, Vakıf Katılım Genel Müdürü Mehmet Ali Akben, şirketin üst yöneticileri ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Akben, açılışta yaptığı konuşmada, şirketin şube sayısının 189'a ulaştığını belirterek, 'Niğdelilere katılım finans sistemindeki farkımızı göstereceğiz, uzman kadrolarımız, hızlı çözümlerimiz ve finansal desteğimizle hizmet sunacağız.' ifadelerini kullandı.

Bu yılın 3. çeyreği itibarıyla Türkiye ekonomisine 90 milyar liranın üzerinde destek sağladıklarına işaret eden Akben, şunları kaydetti:

'Başta istihdam, imalat, ihracat ve inovasyon alanlarında faaliyet gösteren KOBİ'ler olmak üzere, ülkemizin büyümesine katkı sağlayan işletmelere nakdi 63.1 milyar lira, gayri nakdi 27.5 milyar lira, toplamda ise 90 milyar liranın üzerinde kaynak desteği sunduk. Son 2 yılda KOBİ'lere Kredi Garanti Fonu kefaletiyle 2 milyar liranın üzerinde destek sağladık. Son 3 yılda ise yenilenebilir enerji, tarım ve gıda, kimya ve ileri teknoloji destekli makine endüstrisi alanlarında kar-zarar yatırım ortaklıklarına bugüne kadar 4,5 milyar liraya yakın fon katkısı yaptık.'

İHRACATÇILARA 63 MİLYAR LİRALIK DESTEK

Şirket kurulduğu günden bu yana katılım finans esasları doğrultusunda ihracatçılara, ihracat taahhütlü finansman projeleri ile 63 milyar lira nakit kaynak sağladı.

Öte yandan şirket, yastık altındaki altınları, Türkiye ekosistemine kazandırmak için Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi (KAD-SİS) ve Şube Altın Günleri ile topluyor. Katılım finans ilkeleri çerçevesinde alternatif yatırım ürünleri kullanmak isteyen müşterilere yönelik hisse senedi işlemlerine ve TEFAS üzerinden yatırım fonlarına da aracılık ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@