Çı̇ftçı̇lerı̇mı̇zı̇n İhtı̇yaç Duydukları Her Sahada Yer Almaya Devam Edı̇yoruz

Dergi 14.01.2023, 20:18 16.01.2023, 11:38
Çı̇ftçı̇lerı̇mı̇zı̇n İhtı̇yaç Duydukları Her Sahada Yer Almaya Devam Edı̇yoruz

Katılım finans kuruluşları olarak, Türkiye Ekonomi Modeli'ni esas alan stratejimizi sürdürüyoruz. Bu noktada diğer sektörlerde olduğu gibi tarım alanında da yatırımı, istihdamı, ihracatı, verimli ve rekabetçi yerli üretim yapısının güçlendirilmesini, ithalat bağımlılığının azaltılmasını, kalıcı fiyat istikrarına ulaşılmasını, iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesini ve en önemlisi yeşil ekonomi doktrinlerine uygun sürdürülebilir tarım faaliyetleri için çalışmalarımıza gece gündüz demeden devam ediyoruz.

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) olarak, önceliklendirdiğimiz konuların başında yer alan temiz su havzalarının korunması, tarım sahalarının genişletilmesi gibi alanlarda yeşil dönüşüme çok önem veriyoruz. İklim değişikliğinin çevresel, sosyal kalkınma önceliklerine de bakarak, yatırımlarımızı bu yönde çeşitlendir- meye devam edeceğiz.

Özellikle pandemi sonrasında görülen tedarik zincirindeki bozulmaların gıda ve tarımsal girdilere etkilerinin ne denli büyük olduğunu hepimiz gözlemledik. Yükselen enerji ve girdi mali- yetleri neticesinde gıda enflasyonunun tüm dünyayı etkilediği bu ortamda, katılım finans kuruluşları olarak bu konuya ayrı bir hassasiyet ve özenle yaklaştığımızı belirtmek isterim.

Katılım finans sektörü olarak, çiftçilerimize sağladığımız avantajlı ödeme koşulları, bunun yanında çiftçi kart uygulamalarıyla tabana yaygın finansman işlemlerinde pazar payımızı artırmaya devam ediyoruz. TARSİM (Devlet Destekli Tarım Sigortaları) başta olmak üzere; tarım POS uygulamalarını, bunun yanında tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan mazot, gübre, zirai ilaç, tarımsal ekipman, tohum ve fide alımlarını fonlayan ve ödemeleri hasat dönemine kadar erteleyebilme imkanı sunan ticari kart alanlarıyla çiftçilerimizin yıl içinde ihtiyaç duydukları her sahada yer almaya devam ediyoruz.

2022 yılının kalan döneminde de ülkemizin gözbebeği olan çiftçilerimizin taleplerini dikkate alarak ürün çeşitliliğimizi artırma noktasında kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz.

Osman Çelik

TKBB Yönetim Kurulu Başkanı

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@